Mamy dzisiaj: wtorek, 22 stycznia 2019
 
 



Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


INSCENIZACJE
W tym miejscu zamieszczamy podstawowe informacje o prapremierach i inscenizacjach sztuk zgromadzonych w katalogu.

PRAPREMIERY:


Jan Ośnica (Leon Moszczyński), Bamba w oazie Tongo. Sztuka lalkowa w dwóch aktach
sierpień 1966, Państwowy Teatr Lalki i Aktora „Marcinek” w Poznaniu (reżyseria: Wojciech Wieczorkiewicz)

Jan Wilkowski, „My i krasnoludki”
luty 1967, Teatr "Lalka" w Warszawie (reżyseria: Jan Wilkowski)

Krystyna Miłobędzka, „Ojczyzna”
maj 1969, Teatr Lalek Banialuka w Bielsko-Białej (reżyseria: Andrzej Łabiniec
)

Krystyna Miłobędzka, „W kole”
wrzesień 1974, Państwowy Teatr Lalki i Aktora „Marcinek” w Poznaniu (reżyseria: Leokadia Serafinowicz)

Krystyna Miłobędzka, „Ptam”
styczeń 1977 (Państwowy Teatr Lalki i Aktora „Marcinek” w Poznaniu (reżyseria: Leokadia Serafinowicz)

Andrzej Maleszka, „Ballada o Kasi i drzewie”
1984, TVP Warszawa (reżyseria: Andrzej Maleszka)

Ewa Róża Fabjanowska, „Jak diabeł Rokita do wsi zawitał”
kwiecień 1985, Teatr Lalek "Arlekin" w Łodzi

Anna Bocian-Czyż, „O deszczu i łzach”
maj 1985, Teatr Lalki i Aktora w Poznaniu (reżyseria: Maciej K. Tondera)

Wojciech Szelachowski, „Krasnal Odsapka”
maj 1985, Białstocki Teatr Lalek (reżyseria: Wojciech Szelachowski)

Andrzej Maleszka, „Wielkoludy”
maj 1986, Teatr Nowy w Poznaniu (reżyseria: Andrzej Maleszka)

Joanna Kulmowa,
„Historia o ptaku Cis”
maj 1987, Drugie Studio Wrocławskie (reżyseria: Mariusz Jeznach)

Andrzej Maleszka, „Mechaniczna Magdalena”
marzec 1988,
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu (reżyseria: Irena Jun)

Maciej Wojtyszko, „BAMBUKO czyli skandal w krainie gier”
kwiecień 1988, Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie (reżyseria: Zdzisław Wardejn)

Maciej Wojtyszko, „Poplątanie z pomieszaniem”
październik 1988, Teatr "Kalambur" we Wrocławiu (reżyseria: Krzysztof Lesisz)

Jerzy Niemczuk, „Zielone jabłuszko (Gorszące sceny w ciemnej windzie)”
grudzień 1988, TVP Warszawa (reżyseria: Jakub Rudziński)

Andrzej Maleszka, „Mama-Nic”
grudzień 1991, Teatr Nowy w Poznaniu (reżyseria: Andrzej Maleszka)

Maciej Wojtyszko, „Wakacje smoka Bonawentury”
kwiecień 1992, Teatr Lalek w Wałbrzychu (reżyseria: Włodzimierz Dobromilski)

Pierre Grippari, „Czarownica z szafy na szczotki”, „Czarownica z ul. Mouffetard” („Bulwar czarownic”)
listopad 1992, Teatr Animacji w Poznaniu (rezyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Lucyna Legut, „Jak wykołować czarownicę”
czerwiec 1993, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie (reżyseria: Andrzej Malicki)

Maciej Wojtyszko, „Rycerz Niezłomny”
czerwiec 1993, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Lech Chojnacki)

Philippe Dorin, „Ramdam”
październik 1993, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (reżyseria: Jerzy Moszkowicz)

Pierre Gripari, „Świat jaki jest” (dwie jednoaktówki: „Anioł” oraz „Pies i niemowlę”)
październik 1993, Teatr Obok z Poznania (reżyseria: Teresa Gąsiorowska i Bogdan Żyłkowski)

Joanna Kulmowa, „715 zaginął”
grudzień 1993, Wrocławski Teatr Lalek (reżyseria: Aleksander Maksymiak)

Philippe Dorin, „Olbrzym”
marzec 1994, Towarzystwo Wierszalin, Ośrodek Sztuki dla Dzieci (reżyseria: Piotr Tomaszuk)

Bruce William Shearer, „Olbrzymka” (pierwotnie: Absolutnie Straszny Olbrzym”)
marzec 1994, Teatr Lalka w Warszawie (reżyseria: Władysław Janicki)

Jerzy Niemczuk, „Wszyscy kochamy Barbie”
marzec 1994, Teatr Powszechny w Warszawie (reżyseria: Cezary Morawski)

Gyárfás Endre, „Czarodziejskie knedle”
październik 1994, Teatr Rabcio z Rabki (reżyseria: Beata Pejcz)

Pierre Gripari, „Inspektor Toutou” (pierwotnie: Inspektor Psina)
listopad 1994, Teatr "Baj Pomorski" w Toruniu, (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Alfred Mieczkowski, „Powrót Smoka Wawelskiego”
marzec 1995, Teatr Bagatela w Krakowie (reżyseria: Jerzy Zoń)

Bogusław Kierc, „Śpiąca królewna”
kwiecień 1995, Teatr Współczesny w Szczecinie (reżyseria: Bogusław Kierc)

Lech Borski, „Sezon na dziewczęta" (pierwotnie: „Czy daleko do morza?”)
wrzesień 1995, OTV Kraków (reżyseria: Filip Zylber)

Żywia Karasińska-Fluks, „Gdzie jest Hosi?”
październik 1995, OTV Łódź (reżyseria: Tadeusz Junak)

Pierre Gripari, „W sprawie ogłoszenia”
1996, OTV Kraków (reżyseria: Jacek Gasiorowski)

Witold Turdza, Igor Mołodecki, „Bajkowy las”
marzec 1996, OTV Kraków (reżyseria: Igor Mołodecki)

Krzysztof Rau, „Skowronek”
marzec 1996, Białostocki Teatr Lalek (reżyseria: Krzysztof Rau)

Barbara Dohnalik, „Filip i Berenika” (pierwotnie: „Próba sił”)
lipiec 1996, OTV Warszawa (reżyseria: Włodzimierz Fełenczak)

Liliana Bardijewska, „Nareszcie bal”
sierpień 1996, OTV Łódź (reżyseria: Wojciech Fiwek)

Bruce William Shearer, „Nadąsana gąsienica i taniec pór roku”
wrzesień 1996, Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie (reżyseria: B. Kierc)

Igor Mołodecki, „Gdzie jesteś Święty Mikołaju?”
grudzień 1996, OTV Kraków (reżyseria: Igor Mołodecki)

Pierre Gripari, „Wróżka z kranu”, „Figlarna telewizja”
grudzień 1996, TVP Warszawa (rezyseria: Lena Szurmiej)

Anna Onichimowska, „Małgosia”
luty 1997, TVP Skorpion Film (reżyseria: Olaf Lubaszenko)

Paweł Szumiec, „Strachy i straszyska Sir Williama”
marzec 1997, Opolski Teatr Lalki i Aktora (reżyseria: Paweł Szumiec)

Małgorzata Kamińska-Sobczyk, „Samobajka”
czerwiec 1997, Teatr Lalki "Tęcza" w Słupsku (reżyseria: Małgorzata Kamińska-Sobczyk)

Lech Borski, „Szara róża” (pierwotnie: „Tramwaje są lepsze”)
czerwiec 1997, TTV Warszawa (reżyseria: Tomasz Dettloff)

Wojciech Szelachowski, „Państwo Fajnackich”
czerwiec 1997, Białotocki Tetar Lalek (reżyseria: Wojciech Szelachowski)

Pierre Gripari, „Dwa telefony”
lipiec 1997, TTV Warszawa (reżyseria: Witold Adamek)

Philippe Dorin, „Tajemniczy dom” (pierwotnie: „Willa Esselingów”)
wrzesień 1997, Teatr "Baj Pomorski" w Toruniu (reżyseria: Tomasz Dutkiewicz)

Pierre Gripari, „Idiotka na niby”
grudzień 1997, TTV Warszawa (reżyseria: Witold Adamek)

Anna Onichimowska, Pokój do wynajęcia

luty 1998, OTV Łódź (reżyseria: Marek Gracz)

Żywia Karasińska-Fluks, Karaluchy”
październik 1998, Opolski Teatr Lalki i Aktora (reżyseria: Krystian Kobyłka)

Liliana Bardijewska, "Za ósmą górą"
marzec 1998, teatr Lalek "Arlekin", Łódź (reżyseria: Czesław Sieńko)

Andrzej Lenartowski, „Wielki mag” (pierwotnie: „Baśń o wielkim magu”)
styczeń 1999, Teatr TV (reżyseria: Ryszard Bugajski)

Krystyna Chołoniewska, „Wszystko, czego potrzebujesz”
marzec 1999, PWST we Wrocławiu, spektakl dyplomowy (reżyseria: Piotr Tomaszuk)

Philippe Dorin, „Świat i już”
maj 1999, Centum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Centrum Kultury Zamek (reżyseria: Paweł Szumiec)

Paweł Szumiec, „Mały skrzypek”
październik 1999, Teatr Lalki i Aktora Wałbrzych (reżyseria: Ewa Giedroyć)

Krystyna Chołoniewska, „Nieobecny”
marzec 2000, Teatr Animacji w Poznaniu, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (reżyseria: Jerzy Moszkowicz)
 
Krystyna Chołoniewska, „Afera”
czerwiec 2000, OTV Warszawa (reżyseria: Witold Adamek)

Radosław Figura, „Obrazek” (pierwotnie: "Wyspa")
październik 2000, Teatr Telewizji (reżyseria: Mikołaj Haremski)

Elżbieta Jodko-Kula, „Perły szczęścia nie dają”
listopad 2000, Teatr TV (reżyseria: Teresa Kotlarczyk)

Janusz Ryl-Krystianowski
, „Smok i sok”
maj 2001, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Pierre Gripari, „Aksamitka, córka diabła”
październik 2001, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu (reżyseria: Gilles Renard)

Bożena Borek, „Rysunki na pamiątkę”
marzec 2002, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (reżyseria: Jerzy Moszkowicz)

Izabela Degórska, „Bajka o szczęściu”
marzec 2002, Teatr Lalek Pleciuga ze Szczecina (reżyseria: Zbigniew Niecikowski)

Asaya Fujita, „Pechowy diabeł”
marzec 2002, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Lech Chojnacki)

Stanisław Grabowski, „Tajemnica zwyczajnego domu” (pierwotnie: „Pogotowie Puszek. Sztuka telewizyjna dla młodzieży”)
wrzesień 2002, Teatr TV (reżyseria: Stanisław Jędryka)

Liliana Bardijewska, „Koronki i kordonki”
wrzesień 2002, Finlandia - Vunukka (reżyseria: Anna Proszkowska)

Tankred Dorst, „Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma”
październik 2002, Wrocławski Teatr Lalek (reżyseria: P. Nosalek)

Marek Maj, „Baśń o Roszpunce”
marzec 2003, Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie (reżyseria: Dariusz Kamieński)

Michał Walczak, „Piaskownica”
marzec 2003, Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu (reżyseria: Piotr Kruszczyński)

Viola Bogorodź, Marek Ciunel, „Król Olch”
kwiecień 2003, Teatr "Lalka" w Warszawie (reżyseria: Marek Ciunel)

Anna Bocian-Czyż, „Ślimaczek i Zmorka”
listopad 2003, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Andrzej Malicki, „Kolęda-ulica”
grudzień 2003, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie (reżyseria: Tomasz Szymański)

Anna Świrszczyńska, „Rozmowa z własną nogą / Koniec świata. Libretto opery w jednym akcie

2003, Teatr Form Czarno-Białych PLAMA w Suwałkach. Niezależna młodzieżowa grupa teatralna (reżyseria: Mirosława Krymska)

Lutz Hübner,
„Serce bosera"
wrzesień 2004, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Estrada Poznańska (reżyseria: Jerzy Moszkowicz)

Michał Walczak, „Smutna Królewna”
wrzesień 2004, Teatr Montownia (reżyseria: Paweł Aigner)

Liliana Bardijewska, „Złodziej snów”

listopad 2004, Olsztyński Teatr Lalek (reżyseria: Grzegorz Kwieciński)

Liliana Bardijewska, „Pięć minut”
grudzień 2004, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Jerzy Moszkowicz)

Elżbieta Jodko-Kula, „Zapis”
luty 2005, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Marta Guśniowska, „Baśń o Rycerzu bez Konia”
kwiecień 2005, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Liliana Bardijewska, „Zielony wędrowiec” (pierwotnie: „Baśń o największym marzeniu”)
wrzesień 2005, Teatr Banialuka z Bielska-Białej (reżyseria: Paweł Aigner)

Waldemar Wolański,
„Skarb pirata Cynamona”
wrzesień 2005, Teatr Lalki i Maski "Groteska" w Krakowie

Małgorzata Kamińska-Sobczyk, "Telerodzina"
październik 2006, Teatr "Tęcza" w Słupsku (reżyseria: Małgorzata Kamińska-Sobczyk)

Pal Bekes, „Cykor - bojąca dusza”
listopad 2005, Olsztyński Teatr Lalek

Monika Milewska, „Wiewiórka”
marzec 2006, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Marcin Jarnuszkiewicz)

Inka Dowlasz
, „Wakacje w Holandii”
kwiecień 2006, Teatr Ludowy w Krakowie (reżyseria: Inka Dowlasz)

Marta Guśniowska, „O Rycerzu Pryszczycerzu”
maj 2006, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Izabela Degórska, „Bajka o szczęściu”
listopad 2006, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu (reżyseria: Ewa Giedrojć) 

Marta Guśniowska, „Baśń o Rycerzu bez Konia”
sierpień 2006, Teatr Vaskakas Gyor, Węgry (reżyseria: Krzysztof Rau) 

Krystyna Chłoniewska, „Wszystko czego potrzebujesz”
grudzień 2006, Teatr Wytwórnia w Warszawie (reżyseria: Marek Ciunel)


Radosław Dobrowolski, „Córka Słońca”
styczeń 2007, Teatr Wytwórnia w Warszawie (reżyseria: Radosław Dobrowolski)

Grzegorz Reszka, "Bolero"
marzec 2007, AT we Wrocławiu (reżyseria: Józef Frymet)

Michał Walczak „Ostatni tatuś”
kwiecień 2007, Teatr "Lalka" w Warszawie (reżyseria: Michał Walczak)

Marija Łado „Historia całkiem zwyczajna”
kwiecień 2007, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Robert Jarosz, „W beczce chowany”
maj 2007, Teatr "Banialuka" w Bielsko-Białej (reżyseria: Bogusław Kierc)

Bogumiła Rzymska, „Szklana góra”
wrzesień 2007, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu (reżyseria: Mariola Ordak-Kaczorowska)

Phillippe Dorin, "Pokój Kameleon"
wrzesień 2007, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (reżyseria: Jerzy Moszkowicz)

Tankred Dorst, „ Jak Matolusz poszedł szukać olbrzyma”
grudzień 2007, Olsztyński Teatr Lalek (reżyseria: Paweł Aigner) 

Marta Guśniowska, „Baśń o Rycerzu bez Konia”
marzec 2007, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu (reżyseria: Krzysztof Grębski)

Marta Guśniowska, „Baśń o Grającym Imbryku”
wrzesień 2007,Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach (reżyseria:Irena Dragan)

Liliana Bardijewska, „Moje - nie moje”
wrzesień 2007, Teatr Lalek "Pinokio" w Łodzi (reżyseria: Lech Chojnacki)

Monika Milewska, „Dzieje sławnego Rodryga”
luty 2008, Teatr Lalki i Aktora w Opolu (reżyseria: Marián Pecko)


Remigiusz Caban, „Tekst bez sensu, albo kto nam pisze role?”
kwiecień 2008, Teatr im. Siemaszkowej w Rzeszowie (reżyseria: Remigiusz Caban)


Marta Guśniowska, „O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce”
czerwiec 2008, Teatr MASKA w Rzeszowie (reżyseria: Alina Skierko-Gielniewska)

Małgorzata Kamińska-Sobczyk, "Smakołyki ciotki Klotki"
grudzień 2008, Teatr "Tęcza" w Słupsku, (reżyseria: Małgorzata Kamińska-Sobczyk)

 

Ulrich Hub, „Na Arce o ósmej”
marzec 2009, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Lech Chojnacki)

Philippe Dorin,
„Stój! Nie ruszaj się!”
czerwiec 2009, Studio Teatralne "Blum" (reżyseria: zespół)

Marta Guśniowska, "Pod-Grzybek"
październik 2009, Białostocki Teatr Lalek (reżyseria: Krzysztof Rau)

Paweł Pawlik, „Pastorałka dla woła i osła”
grudzień 2009, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Artur Romański)

Fred Apke, „Adonis ma gościa”
styczeń 2010, Teatr Rozrywki w Chorzowie (Mała Scena) (reżyseria: Fred Apke)

Małgorzata Kamińska-Sobczyk, „Smakołyki ciotki Klotki”
luty 2010, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, (reżyseria: Małgorzata Kamińska-Sobczyk)

Waldemar Wolański,
„Złodziej czasu”
marzec 2010, Teatr Lalek "Arlekin" w Łodzi (reżyseria: Waldemar Wolański)

Malina Prześluga, „Najmniejszy bal świata”
marzec 2010, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Izabela Degórska, „Smoczek Hieronim (pierwotnie:
Wszystkie smoki o tym wiedzą”)
maj 2010, Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie (reżyseria: Zdzisław Derebecki)

Philippe Dorin, „W moim domu z papieru tworzę wiersze na płomieniu”
październik 2010, Scena Autora Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (reżyseria: Jerzy Moszkowicz)

Paweł Pawlik, „Pastorałka dla woła i osła”
grudzień 2010, Teatr Ateneum w Katowicach (reżyseria: Karol Brożek) 

Ulrich Hub, „Na Arce o ósmej”
grudzień 2010, Teatr Lalka w Warszawie (reżyseria: Agata Biziuk) 

Marta Guśniowska, „Pod-Grzybek”
wrzesień 2010, Opolski Teatr Lalki i Aktora (reżyseria: Petr Nosalek)


Malina Prześluga, „Bleee...”
wrzesień 2011, Teatr "Maska" w Rzeszowie (reżyseria: Laura Słabińska)

Aneta Wróbel-Wojtyszko, Adam Wojtyszko, „No Coś Ty” (pierwotnie: "Historia pewnego przedmiotu")
październik 2011, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Lech Chojnacki)

Robert Jarosz, "Wnyk"
styczeń 2012, Opolski Teatr Lalki i Aktora (reżyseria: Bogusław Kierc)

Maciej Dużyński, "Bajka Zjajka"
marzec 2012, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie (reżyseria: Maciej Dużyński)

Liliana Bardijewska, "Paskuda i Maruda"
marzec 2012, Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie (reżyseria: Zbigniew Niecikowski)
 
Malina Prześluga, "Bajka o Rozczarowanym Rumaku Romualdzie"
kwiecień 2012, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu (reżyseria: Lech Chojnacki)

Robert Jarosz, "W brzuchu wilka"
wrzesień 2012, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie (reżyseria: Dariusz Wiktorowicz)


Maria Wojtyszko, "Pacan – Historia o miłości" (pierwotnie: Paszkwil)

listopad 2012, Wrocławski Teatr Lalek (reżyseria: Jakub Krofta)

 

Dariusz Kamiński, "Bałwanek ratuje świat" (pierwotnie: "Bałwanek")

listopad 2012, Teatr Lalek PLECIUGA (reżyseria: Dariusz Kamiński)

 

Malina Prześluga, "Pręcik"

grudzień 2012, Teatr Baj Pomorski (reżyseria: Zbigniew Lisowski)


Jean Claude Carierre, "Książę i prawda"

kwiecień 2013, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Janusz Ryl Krystianowski)

 

 

Marta Guśniowska, "Wąż"

czerwiec 2013, Wrocławski Teatr Lalek (reżyseria: Marek Zakostelecky)

 

Malina Prześluga, "Dziób w dziób"

czerwiec 2013, Baj Pomorski w Toruniu (reżyseria: Zbigniew Lisowski)

 

Martin Baltscheit, "Tylko jeden dzień"

październik 2013, Zdrojowy Teatr Animacji w Zielonej Górze (reżyseria: Aneta Głuch-Klucznik)

 

Ulf Stark/Nick Wood, "Czy umiesz gwizdać, Johanno?"

grudzień 2013, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu/Scena Wspólna (reżyseria: Laura Słabińska)

 

Jarosława Pulinowicz, "Feniks powraca do domu"

luty 2014, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu/Scena Wspólna/Teatr Nowy im.T. Łomnickiego w Poznaniu (reżyseria: Jerzy Moszkowicz)

 

Marta Guśniowska, "Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek"

luty 2014, Białostocki Teatr Lalek (reżyseria: Marian Pecko)

 

Marta Guśniowska,"Ony..."

marzec 2014, Teatr Osterwy w Gorzowie (reżyseria: Alina Moś-Kerger)

 

Suzanne Lebeau, "Olbrzymek"

listopad 2014, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu/Scena Wspólna/Teatr Nowy im.T. Łomnickiego w Poznaniu (reżyseria: Jerzy Moszkowicz)


Marta Guśniowska, "A niech to Gęś kopnie!"

grudzień 2014, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Marta Guśniowska)

 

Malina Prześluga, "Stopklatka"

styczeń 2015, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu/Scena Wspólna (reżyseria: Łukasz Chrzuszcz)

 

Robert Jarosz, "Szczurzysyn - jeden akt o nienawiści"

marzec 2015, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu/Scena Wspólna/Teatr Polski w Poznaiu (reżyseria: Robert Jarosz)

 






PREMIERY:


Jan Ośnica (Leon Moszczyński), Bamba w oazie Tongo. Sztuka lalkowa w dwóch aktach
wrzesień 1966, Teatr Lalek Guliwer w Warszawie (reżyseria: Zofia Miklińska-Jaśniewicz)

Krystyna Miłobędzka, „Ojczyzna”
lipiec 1970, Teatr Lalki i Aktora „Marcinek” w Poznaniu (reżyseria: Wojciech Wieczorkiewicz)


Jan Ośnica (Leon Moszczyński), Bamba w oazie Tongo. Sztuka lalkowa w dwóch aktach
marzec 1971, Teatr Lalek przy Teatrze Ziemi Opolskiej (reżyseria: Andrzej Rettinger)

Krystyna Miłobędzka, „Ojczyzna”
luty 1974, Teatr Lalki i Aktora im. Andersena w Lublinie (reżyseria: Wojciech Wieczorkiewicz)

Krystyna Miłobędzka, „Ojczyzna”
maj 1975, Poznański Teatr Lalki i Aktora, Scena Młodych, część spektaklu "Sznury" złożonego z miniatur dramatycznych (
reżyseria: Wojciech Wieczorkiewicz)

Jan Ośnica (Leon Moszczyński), Bamba w oazie Tongo. Sztuka lalkowa w dwóch aktach
wrzesień 1978, Poznański Teatr Lalki i Aktora – Scena „Marcinek”, (reżyseria: Wojciech Wieczorkiewicz)

Andrzej Maleszka, „Ballada o Kasi i drzewie”
czerwiec 1985, Poznański Teatr Lalki i Aktora (reżyseria: Andrzej Maleszka)

Andrzej Maleszka, „Mechaniczna Magdalena”
marzec 1988, Teatr Współczesny w Szczecinie (reżyseria: Tadeusz Zapaśnik)

Maciej Wojtyszko, „BAMBUKO czyli skandal w krainie gier”
maj 1988, Teatr Lalek "Tęcza" w Słupsku (reżyseria: Adam Waśko)

Maciej Wojtyszko, „BAMBUKO czyli skandal w krainie gier”
czerwiec 1989, Teatr Dramatyczny w Legnicy (reżyseria: Grzegorz Stanisławiak)

Andrzej Maleszka, „Ballada o Kasi i drzewie”
listopad 1989,  Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie (reżyseria: Maciej Stawujak)

Maciej Wojtyszko, „BAMBUKO czyli skandal w krainie gier”
gudzień 1989, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie (reżyseria: Maciej Wojtyszko)

Maciej Wojtyszko, „BAMBUKO czyli skandal w krainie gier”
marzec 1990, Teatr Polski we Wrocławiu (reżyseria: Barbara Sierosławska)

Andrzej Maleszka, „Mechaniczna Magdalena”
1990, OTVP Poznań (reżyseria: Andrzej Maleszka)

Andrzej Maleszka, „Wielkoludy”
czerwiec 1991, Teatr Lalek "Arlekin" w Łodzi

Joanna Kulmowa,
„Historia o ptaku Cis”
listopad 1991, Teatr Lalki i Aktora im. Andersena w Lublinie (reżyseria: Witold Mazurkiewicz)

Andrzej Maleszka, „Ballada o Kasi i drzewie”
listopad 1991,  Teatr Dramatyczny w Elblągu (reżyseria: Barbara Katarzyna Radecka)

Maciej Wojtyszko, „BAMBUKO czyli skandal w krainie gier”
luty 1992, Teatr Lalki i Aktora "Miniatura" w Gdańsku (reżyseria: Maciej Chołodowski)

Andrzej Maleszka, „Ballada o Kasi i drzewie”
marzec 1992,  Teatr Polski w Bydgoszczy (reżyseria: Maciej Stawujak)

Maciej Wojtyszko, „Poplątanie z pomieszaniem”
czerwiec 1992, Teatr Powszechny w Warszawie (reżyseria: Maciej Wojtyszko)

Maciej Wojtyszko, „Wakacje smoka Bonawentury”
październik 1992, Teatr 3/4 w Zusnie (reżyseria: Krzysztof Rau)

Maciej Wojtyszko, „BAMBUKO czyli skandal w krainie gier”
listopad 1992, Teatr im. Norwida w Jeleniej Górze (reżyseria: Jerzy Bielunas)

Maciej Wojtyszko, „Wakacje smoka Bonawentury”
grudzień 1993, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (reżyseria: Alicja Choińska)

Maciej Wojtyszko, „BAMBUKO czyli skandal w krainie gier”
maj 1994, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach (reżyseria: Tadeusz Wiśniewski)

Joanna Kulmowa, „715 zaginął”
grudzień 1994, Państwowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze (reżyseria: Aleksander Maksymiak)

Andrzej Maleszka, „Wielkoludy”
maj 1994, Studio Buffo (reżyseria: Olga Stokłosa)

Maciej Wojtyszko, „Poplątanie z pomieszaniem”
1994, OTV Kraków (reżyseria: Maciej Wojtyszko)

Pierre Gripari, „Inspektor Psina”
luty 1995, Teatr "Guliwer" w Warszawie (reżyseria: W. Wolański)

Joanna Kulmowa,
„Historia o ptaku Cis”
kwiecień 1995, Teatr Lalek w Wałbrzychu (reżyseria: Jacek Zuzański, Jarosław Dwornik)

Philippe Dorin, „Ramdam” (wersja telewizyjna)
czerwiec 1995, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (reżyseria: Jerzy Moszkowicz)

Philippe Dorin, „Ramdam”
czerwiec 1995, Teatr "13 Muz" w Szczecinie (reżyseria: Dariusz Kamieński)

Ingeborg von Zadow, „Ja i Ty”
czerwiec 1995, Teatr Dramatyczny w Legnicy (reżyseria: Piotr Surmaczyński)

Pierre Gripari, „Przypowieści” (dwie jednoaktówki: „Anioł” oraz „Osioł”)
kwiecień 1996, OTV Kraków (reżyseria: A. Maj i C. Nowicki)

Philippe Dorin, „Olbrzym” (wersja telewizyjna)
kwiecień 1996, TVP Warszawa (reżyseria: Piotr Tomaszuk)

Maciej Wojtyszko, „Rycerz Niezłomny”
kwiecień 1996, Teatr im. Andersena w Lublinie (reżyseria: Lech Chojnacki)

Pierre Gripari, „Inspektor Psina”
lipiec 1996, OTV Kraków (reżyseria: J. Bursztynowicz)

Żywia Karasińska-Fluks, „Gdzie jest Hosi?”
wrzesień 1996, Teatr im. Andersena w Lublinie (reżyseria: Zdzisław Rej)

Jerzy Niemczuk, „Wszyscy kochamy Barbie”
listopad 1996, Olsztyński Teatr Lalek (reżyseria: Krzysztof Rościszewski)

Pierre Grippari, „Czarownica z szafy na szczotki”
luty 1997, Teatr Rabcio z Rabki (reżyseria: Ewa Marcinkówna)

Philippe Dorin, „Willa Esselingów”
listopad 1997, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu (reżyseria: Andrzej Gałła)

Pierre Grippari, „Figlarne bajeczki” (pierwotnie: „Figlarna telewizja” oraz „Sprzedawca klapsów”)
grudzień 1997, "Piwnica przy Krypcie" w Szczecinie (reżyseria: Dariusz Kamiński)

Maciej Wojtyszko, „BAMBUKO czyli skandal w krainie gier”
luty 1998, Teatr Telewizji (reżyseria: Agnieszka Glińska)

Maciej Wojtyszko, „Wakacje smoka Bonawentury”
sierpień 1998, Teatr Lalek Rabcio w Rabce (reżyseria: Marek Gołębiowski)

Joanna Kulmowa,
„Historia o ptaku Cis”
wrzesień 1998, Teatr Telewizji (reżyseria: Grzegorz Volkman-Kempinsky)

Maciej Wojtyszko, „Wakacje smoka Bonawentury”
grudzień 1998, Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach (reżyseria: Maciej K.Tondera)

Maciej Wojtyszko, „Wakacje smoka Bonawentury”
maj 1995, Teatr Lalki i Aktora Kacperek w Rzeszowie (reżyseria: Maciej K.Tondera)

Maciej Wojtyszko, „Wakacje smoka Bonawentury”
wrzesień 2000, Teatr Lalek Pinokio w Łodzi (reżyseria: Wiesław Czołpiński)

Krystyna Miłobędzka, „Ojczyzna”
styczen 2001, Wrocławski Teatr Lalek (reżyseria: Wojciech Wieczorkiewicz)

Pierre Gripari, „Inspektor Psina”
luty 2001, Teatr im. Osterwy w Gorzowie (reżyseria: T. Lisowska-Gałła)

Wojciech Szelachowski, „Państwo Fajnackich”
grudzień 2001, Tetar "Lalka" w Warszawie (reżyseria: Wojciech Szelachowski)

Jerzy Niemczuk, „Wszyscy kochamy Barbie”
2002, Teatr Lalki "Tęcza" w Słupsku (reżyseria: Alicja Chodyniecka-Kuberska)

Izabela Degórska, „Bajka o szczęściu”
maj 2002, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Pierre Gripari, „Aksamitka, córka diabła”
maj 2002, Teatr Ateneum w Katowicach (reżyseria: Zdzisław Rej)

Joanna Kulmowa,
„Historia o ptaku Cis”
czerwiec 2002, Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie (reżyseria: Aleksander Maksymiak)

Andrzej Maleszka, „Wielkoludy”
październik 2002, Teatr Szkolny im. J. Wilkowskiego w Białymstoku

Krystyna Chołoniewska, „Nieobecny”
październik 2002, Teatr TV (reżyseria: Agnieszka Glińska)

Małgorzata Kamińska-Sobczyk, „Samobajka”
styczeń 2003, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, (reżyseria: Małgorzata Kamińska-Sobczyk)

Tankred Dorst, „Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma”
luty 2003, Opolski Teatr Lalki i Aktora (reżyseria: K. Kobyłka)

Pierre Gripari, „Inspektor Psina”
czerwiec 2003, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu (reżyseria: Gilles Renard)

Philippe Dorin, „Olbrzym”
listopad 2003, Teatr Lalek "Guliwer" w Warszawie (reżyseria: Piotr Tomaszuk)

Izabela Degórska, „Bajka o szczęściu”
styczeń 2004, Teatr "Baj" w Warszawie (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Izabela Degórska, „Bajka o szczęściu”
kwiecień 2004, Opolski Teatr Lalki i Aktora (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Michał Walczak, „Piaskownica”
kwiecień 2004, Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie (reżyseria: Tomasz Man)

Philippe Dorin, „Olbrzym”
czerwiec 2004, Teatr "Baj Pomorski" w Toruniu (reżyseria: Piotr Tomaszuk)

Michał Walczak, „Piaskownica”
marzec 2005, Teatr Narodowy (reżyseria: Tadeusz Bradecki)

Pierre Gripari, „Aksamitka, córka diabła”
czerwiec 2005, Teatr Andersena w Lublinie (reżyseria: Radosław Chabowski)

Izabela Degórska, „Bajka o szczęściu”
wrzesień 2005, Teatr "Tęcza" ze Słupska (reżyseria: Zbigniew Niecikowski)

Izabela Degórska, „Bajka o szczęściu”
grudzień 2005, Teatr im. Mickiewicza w Częstochowie, (reżyseria: Julia Wernio)

Michał Walczak, „Piaskownica”
luty 2006, Teatr Telewizji (reżyseria: Dariusz Gajewski)

Waldemar Wolański,
„Skarb pirata Cynamona”
marzec 2006, Teatr Lalek "Arlekin" w Łodzi

Michał Walczak, „Piaskownica”
marzec 2006, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie (reżyseria: Jarosław Fedoryszyn)

Marta Guśniowska, „Baśń o Rycerzu bez Konia”
kwiecień 2006, Teatr Lalek "Banialuka" w Bielsku-Białej (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Liliana Bardijewska, „Zielony wędrowiec” (pierwotnie: „Baśń o największym marzeniu”)
maj 2006, Białostocki Teatr Lalek (reżyseria: Krzysztof Rau)

Marta Guśniowska, „Baśń o Rycerzu bez Konia”
maj 2006, Teatr Lalki i Aktora w Opolu (reżyseria: Mariola Ordak-Kaczorowska)

Marta Guśniowska, „Baśń o Rycerzu bez Konia”
sierpień 2006, Teatr Vaskakas Gyor, Węgry (reżyseria: Krzysztof Rau)

Marta Guśniowska, „Baśń o Rycerzu bez Konia”
wrzesień 2006, Teatr "Baj" w Warszawie (reżyseria: Krzysztof Niesiołowski)

Marta Guśniowska, „O Rycerzu Pryszczycerzu”
październik 2006, Teatr Pleciuga w Szczecinie (reżyseria: Dariusz Kamiński)

Izabela Degórska, "Bajka o szczęściu"
listopad 2006, Teatr Lalki u Aktora w Wałbrzychu (reżyseria: Ewa Giedrojć)

Krystyna Chołoniewska, "Wszystko czego potrzebujesz"
grudzień 2006, Teatr Wytwórnia w Warszawie (reżyseria: Marek Ciunel)

Izabela Degórska, „Bajka o szczęściu”
marzec 2007, Teatr "Maska" w Rzeszowie (reżyseria: Ewa Giedrojć)

Marta Guśniowska, "Baśń o Rycerzu bez Konia"
marzec 2007, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu (reżyseria: Krzysztof Grębski)

Robert Jarosz, „W beczce chowany”
maj 2007, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Tankred Dorst, "Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma"
grudzień 2007, Olsztyński Teatr Lalek (reżyseria: Paweł Aigner)

Marta Guśniowska, "O Pryszczerzu i królewnie Pięknotce"
czerwiec 2008, Teatr MASKA wRzeszowie (reżyseria: Alina Skierko-Gielniewska)

Liliana Bardijewska, „Moje - nie moje”
wrzesień 2007, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Władysław Janicki)


Rudolf Herfurtner, „Szpak Fryderyk”
październik 2008, Państwowy Teatr Lalki "Tęcza" w Słupsku (reżyseria: Zbigniew Niecikowski)


Marija Łado „Historia całkiem zwyczajna”
październik 2008, Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka w Zabrzu

Marija Łado „Historia całkiem zwyczajna”
styczeń 2009, Olsztyński Teatr Lalek

Marta Guśniowska, „Baśń o Rycerzu bez Konia”
luty 2009, Teatr "Maska" w Rzeszowie (reżyseria: Artur Dwulit)

Ulrich Hub, „Jak pingwiny arką popłynęły (pierwotnie:
„Na Arce o ósmej”)
maj 2009, Teatr "Ateneum" w Katowicach (reżyseria: Peter Nosalek)

Marta Guśniowska, „Baśń o Rycerzu bez Konia”
maj 2009, Teatr "Groteska" w Krakowie (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Ulrich Hub,
„Na Arce o ósmej”
maj 2009, Teatr Współczesny w Szczecinie (reżyseria: Justyna Celeda)

Marta Guśniowska, „Baśń o grającym imbryku”
wrzesień 2009, Opolski Teatr Lalki i Aktora (reżyseria: Petr Nosalek)

Izabela Degórska, „Bajka o szczęściu”
wrzesień 2009, Teatr Lalki i Aktora w Łomży (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Bogusław Kierc, „Naprawda”
wrzesień 2009, Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie (reżyseria:Bogusław Kierc)


Marta Guśniowska, „Pod-Grzybek”
październik 2009, Białostocki Teatr Lalek (reżyseria: Krzysztof Rau)

Liliana Bardijewska, „Moje-nie moje”
listopad 2009, Teatr "Lalka" w Warszawie (reżyseria: Ula Kijak)

Ulrich Hub, „Na Arce o ósmej”
marzec 2010, Teatr "Baj Pomorski" w Toruniu (reżyseria: Paweł Aigner)

Pierre Gripari, „Czarownice w bibliotece (pierwotnie: „Czarownica z szafy na szczotki”, „Czarownica z ul. Mouffetard”)
marzec 2010, Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach (reżyseria: Michał Derlatka)

Ulrich Hub, „Na Arce o ósmej”
marzec 2010, Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach (reżyseria: Bogdan Nauka)

Philippe Dorin,
„Stój! Nie ruszaj się!”
marzec 2010, Teatr Lalek Banialuka w Bielsko-Białej (reżyseria: Bogusław Kierc)

Marta Guśniowska, "Pod-Grzybek"
wrzesień 2010, Opolski Teatr Lalki i Aktora (reżyseria: Petr Nosalek)

Paweł Pawlik, "Pastorałka na woła i osła"
grudzień 2010, Teatr Ateneum w Katowicach (reżyseria: Karol Brożek)

Ulrich Hub, "Na Arce o ósmej"
grudzień 2010, Teatr Lalka w Warszawie (reżyseria: Agata Biziuk)

Marta Guśniowska, „Pod-Grzybek”
luty 2011, Teatr "Baj Pomorski" w Toruniu (reżyseria: Jacek Malinowski)

Ulrich Hub, „Na Arce o ósmej”
marzec 2011, Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (reżyseria: Zbigniew Sikora)

Ulrich Hub, „Na Arce o ósmej”
marzec 2011, Olsztyński Teatr Lalek (reżyseria: Marián Pecko)

Izabela Degórska, „Bajka o szczęściu”
kwiecień 2011, Teatr Ateneum w Katowicach (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

Fred Apke, „Adonis ma gościa”
czerwiec 2011, Teatr Muzyczny Roma (reżyseria: Jakub Szydłowski)

Pierre Gripari, „Nie bójcie się czarownic” (pierwotnie: "Czarownica z szafy na szczotki", "Czarownica z ul. Mouffetard")
październik 2011, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu (reżyseria: Aleksandra Pejcz)

Malina Prześluga, "Najmniejszy bal świata"
luty 2012, Teatr Baj Pomorski w Toruniu (reżyseria: Paweł Aigner)

Liliana Bardijewska, "Bajka o czasie" (pierwotnie: "Paskuda i Maruda")
czerwiec 2012, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

 

Urlich Hub, „Na arce o ósmej”

wrzesień 2012, Teatr Lalki i Aktora KUBUŚ (reżyseria: Petr Nosalek)

 

Marta Guśniowska, „Baśń o Rycerzu bez Konia”

wrzesień 2012, Teatr Lalek w Koszycach, Słowacja (reżyseria: Jacek Malinowski)

 

Paweł Pawlik, Pastorałka (pierwotnie: „Pastorałka dla Wola i Osła”)

październik 2012, Teatr Baj Warszawa (reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza)

 

Marta Guśniowska, „Pod-Grzybek”

grudzień 2012, Teatr Nowy w Zabrzu (reżyseria: Karolina Maciejaszek)

 

Urlich Hub, „Na arce o ósmej”

grudzień 2012, Teatr Fuzja Poznań (reżyseria: Tomasz Rozmianiec)


Marta Guśniowska, "Baśń o Rycerzu bez Konia"

grudzień 2012, Teatr Młodych w Nowym Sadzie, Serbia (reżyseria: Jarosław Antoniuk)

 

Marta Guśniowska, "Baśń o grającym imbryku"

styczeń 2013, Centrum Sztuki IMPART (reżyseria: Edward Kalisz)

Malina Prześluga, "Światelko" (pierwotnie: "Pręcik")

luty 2013, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki (reżyseria: Marian Pecko)


Malina Prześluga, "Najmniejszy bal świata"

marzec 2013, Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach (reżyseria: Jacek Popławski)

 

Urlich Hub, "Na Arce o ósmej"

marzec 2013, Teatr Lubuski w Zielonej Górze (reżyseria: Agnieszka Mielcarek)

 

Urlich Hub, "Na Arce o ósmej"

kwiecień 2013, Teatr Powszechny w Radomiu (reżyseria: Petr Nosalek)


Iza Degórska, "Bajka o szczęściu"

maj 2013, Olsztyński Teatr Lalek (reżyseria: Grzegorz Kwieciński)


Rudolf Herfurtner, "Szpak Fryderyk"

maj 2013, Białostocki Teatr Lalek (reżyseria: Jacek Malinowski)


Iza Degórska, "Bajka o szczęściu"

czerwiec 2013, Teatr Lalek w Sliwen/Bułgaria(reżyseria: Elżbieta Eysymont)


Malina Prześluga, "Najmniejszy bal świata"

wrzesień 2013, Teatr Zagłębia w Sosnowcu (reżyseria: Aneta Głuch-Klucznik)


Marta Guśniowska, "Baśń o Rycerzu bez Konia"

marzec 2014, Teatr Lalek w Łomży (reżyseria: Jarosław Antoniuk)


Iza Degórska, "Bajka o szczęściu"

marzec 2014, Opolski Teatr Lalki i Aktora (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)

 

Rudolf Herfurtner, "Szpak Fryderyk"

kwiecień 2014, Teatr Fredry w Gnieźnie (reżyseria: Łukasz Gajdzis)


Marta Guśniowska, "Wąż"

marzec 2014, Teatr Baj Pomorski (reżyseria: Irek Maciejewski)


Marta Guśniowska, "Wąż"

maj 2014, Teatr Animacji w Poznaniu (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)


Malina Prześluga, "O raju!-czyli o tym..." (pierwotnie"Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa")

maj 2014, Teatr Miniatura w Gdańsku (reżyseria: Zbigniew Lisowski)


Jarosława Pulinowicz, "Feniks leci do słońca" (pierwotnie "Feniks powraca do domu")

maj 2014, Teatr Ludowy w Krakowie (reżyseria: Jarosław Tumidalski)


Tankred Dorst, "Jak Matołusz poszedł..."

czerwiec 2014, Białostocki Teatr Lalek (reżyseria: Jacek Malinowski)


Philippe Dorin, "Brzdęk i Dźwięk" (pierwotnie "Ramdam. Gadające lustro")

czerwiec 2014, Teatr Baj Pomorski w Toruniu (reżyseria: Katarzyna Kawalec)


Rudolf Herfurtner, "Szpak Fryderyk"

wrzesień 2014, Opolski Teatr Lalki i Aktora (reżyseria Paweł Aigner)


Marta Guśniowska, "Wąż"

wrzesień 2014, Teatr Lalek Banialuka (reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski)


Liliana Bardijewska, "Zielony wędrowiec"

wrzesień 2014, Olsztyński Teatr Lalek (reżyseria: Michał Derlatka)

 

Martin Baltscheit, "Tylko jeden dzień"

wrzesień 2014, Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach (reżyseria: Bogdan Nauka)


Pierre Gripari, "Wróżka z kranu"

styczeń 2015, Fundacja Teatru BOTO (reżyseria: Michał Derlatka)


Fred Apke, "Adonis maa gościa"
styczeń 2015, Opera i Filharmonia Podlaska (reżyseria: Jakub Szydłowski)


Iza Degórska, "Bajka o szczęściu"
marzec 2015, Teatr Lalek Banialuka (reżyseria: Lech Chojnacki)


Malina Prześluga, "Stopklatka"
kwiecień 2015, Teatr Powszechny w Łodzi (reżyseria: Jakub Zubrzycki)