Mamy dzisiaj: wtorek, 06 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Katalog sztuk - opis sztuki
Informacja o sztuce:


Autor: Równy Sebastian
Tytuł: Januszek idzie na dykotekę
Streszczenie: Januszek, przeciętny, by nie powiedzieć dość średnio rozgarnięty gimnazjalista, wybiera się na szkolną dyskotekę. Dopingowany przez starszego brata, na każdym kroku zaskakiwany obecnością wszędobylskiej nauczycielki języka polskiego oraz odrobinę wbrew nadopiekuńczej matce próbuje osiągnąć kolejny poziom zaawansowania w życiu towarzyskim, czyli "zgłuszyć laskę" (nie mając przy okazji pojęci co to znaczy...). Czy mimo kontroli ze wszystkich stron oraz obecności wszechwiedzącego narratora, uda mu się osiągnąć cel? I co ma z tym wszystkim wspólnego definicja "dysonansu poznawczego"?
Przesłanie: Kabaretowo potraktowany dzień z życia gimnazjalisty. Pozornie błahy tekst, w którym pod osłoną absurdalnego humoru autor przemyca ważne problemy dotykające młodych ludzi, ich otoczenia i codzienności, z którą muszą się mierzyć w domu i szkole.
Wiek adresata: od 13 lat
Obsada: Januszek, narrator (ka), brat, mama, Jola, Madzia, nauczycielka, psychiatra
Zalecana na scenę: dramatyczną
Rok powstania tekstu:
Źródło pochodzenia tekstu: zgłoszony do Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w roku 2015
Nagrody i wyróżnienia: wyróżnienie w ww. konkursie
Lokalizacja: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży, z. 39
Prapremiera:
Premiery:
Opracowanie: Izabella Beata Nowacka<< powrót << wyślij zapytanie >>