Mamy dzisiaj: wtorek, 06 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Katalog sztuk - opis sztuki
Informacja o sztuce:


Autor: Parlak Danuta
Tytuł: Jakby nigdy nic
Streszczenie: Dramat o Niczym - w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nic nagle pojawia się w spokojnym ogrodzie zamieszkanym przez żyjące ze sobą w przyjaźni zwierzęta i powoli opanowuje kolejne grządki: tu zabiera kwiat nasturcji, tam rząd marchewek czy krzak agrestu.Nie widziane początkowo przez mieszkańców, zostaje jednak dostrzeżone przez wyśmiewanego przez wszystkich Jeżyka Jerzyka. Ten prosi o pomoc w przepędzeniu Niczego Braci Ropuchów - największych łobuzów w okolicy. Jednak z Niczym nie sposób sobie poradzić siłą. Dopiero dzięki pomocy Szpaka Stacha, który rzuca Niczemu wyzwanie, by Czegoś dokonało, mieszkańcom ogrodu udaje się wygonić intruza. Zawstydzone i pokonane Nic znika z ogrodu przywracając tym samym jego pierwotny kształt.
Przesłanie: Członkowie każdej społeczności mają ściśle określone role, jakie w niej pełnią. Wszystkich należy doceniać i nie warto odrzucać słabszych. Nigdy nie wiadomo, w czym będą mogli nam pomóc.
Wiek adresata: od 4 lat
Obsada: Narrator, Nic, Mrówka Dorota, Kret Marcin, Bracia Ropuchowie 1, Bracia Ropuchowie 2, Jeżyk Jerzyk, Szpak Stach
Zalecana na scenę: lalkową z elementami żywego planu
Rok powstania tekstu:
Źródło pochodzenia tekstu: zgłoszony do Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w 2015 roku
Nagrody i wyróżnienia: wyróżnienie w/w Konkursie
Lokalizacja: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży, z. 39
Prapremiera:
Premiery:
Opracowanie: Agata Drwięga<< powrót << wyślij zapytanie >>