Mamy dzisiaj: czwartek, 08 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Katalog sztuk - opis sztuki
Informacja o sztuce:


Autor: Prześluga Malina
Tytuł: A morze nie
Streszczenie: Cudem uratowany od męczeńskiej śmierci w rosole Marchewka (rodzaju męskiego)wpada spod przysłowiowego deszczu pod rynnę. Jego los wydaje się być przesądzony, gdy zostaje wykorzystany jako…bałwani nos. Utknąć na mrozie, to chyba nawet gorzej niż zginąć w zupie, a już na pewno zimniej. Jednak, jak to w życiu bywa, nic nie jest takie proste, jakby się wydawało. Bałwan okazuje się nie być wcale zwyczajnym śniegowym posągiem lecz kipiącym poczuciem humoru, roztargnionym, chętnym do wszelakiej pomocy i trochę zagubionym gadułą, który bez najmniejszego problemu zdobywa serce, z początku bardzo niechętnego, Marchewki. Nowi przyjaciele ruszają nad morze, a po drodze, niebywałe: uczą się latać, przeżywają koniec świata, ratują życie gołębicy, a nade wszystko poznają smak poświęcenia, do którego jesteśmy gotowi, gdy stajemy w obliczu prawdziwej przyjaźni. Czas niestety ucieka, zima ustępuje nadchodzącej wiośnie, a powszechnie wiadomo, co dzieje się z bałwanami kiedy nastają cieplejsze dni. Czy Marchewce uda się zrealizować swój wielki plan uratowania Bałwana? I czy to prawda, że przyjaciele nas nigdy nie oszukują? Nawet wtedy, gdy chodzi o nasze dobro?
Przesłanie: Przyjaźń Marchewki i śniegowego Bałwana. Malina Prześluga w humorystycznym, pełnym gier słownych, tekście mówi o uczuciu ponadczasowym, o najdziwniejszej przyjaźń na świecie, o przyjaźni pomiędzy dwoma istotami, które będąc skrajnie od siebie różne i z pozoru zupełnie niedopasowane, okazują się najlepszymi kompanami na dobre i na złe. Autorka pokazuje jak bardzo możemy się zmienić, poświęcić to, co do tej pory uważaliśmy za najważniejsze po to, aby dać szczęście tym, których kochamy.
Wiek adresata: od 8 lat
Obsada: Bałwan, Marchewka, Fryzjer Fred, Sałatka grecka, Gołąb, Człowiek 1, Człowiek 2, Edyta, Cytryna (gościnnie)
Zalecana na scenę: lalkową, dramatyczną z elementami teatru lalek
Rok powstania tekstu:
Źródło pochodzenia tekstu: zgłoszony do Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w roku 2015
Nagrody i wyróżnienia: nagroda w ww. konkursie
Lokalizacja: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
Prapremiera:
Premiery:
Opracowanie: Izabella Beata Nowacka<< powrót << wyślij zapytanie >>