Mamy dzisiaj: wtorek, 06 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2008-12-04
27. zeszyt "Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży"


Dostępny jest już 27 zeszyt "Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży", a w nim teksty z ostatniej, 19. edycji konkursu na sztukę teatralną dla dzieci i młodzieży oraz Ostatni Tatuś Michała Walczaka (nowa wersja utworu nadesłanego na konkurs w roku 2005)

1.Marta Guśniowska
Kaszalot
2.Piotr Bulak
Dupak
3.Marcin Graj
Za granicą snu
4.Michał Walczak
Ostatni tatuś

Pobierz indeks numerów archiwalnych

Pismo wydawane jest od 1992 roku i adresowane do teatrów zawodowych oraz amatorskich. Do tej pory ukazało się 27 zeszytów. "Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży" wspiera finansowo Ministerstwo Kultury.

"Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży" są obecnie jedynym wydawnictwem w Polsce stale prezentującym najnowszą dramaturgię dla młodego widza. Publikowane są w nim wybrane utwory z organizowanego przez nasze Centrum (corocznie od 1986) konkursu na sztukę teatralną oraz przekłady na język polski dramatów zagranicznych, m.in. P. Dorina i P. Gripariego z Francji, T. Dorsta z Niemiec, A. Fujity z Japonii, B. W. Shearera z Australii. Większość drukowanych w "Nowych Sztukach" utworów zasila repertuar zawodowych teatrów lalkowych (68 premier), dramatycznych (18 premier), Teatru TV (20 premier), różnorodnych przeglądów i festiwali. Kilka nowych sztuk doczekało się tłumaczenia na język niemiecki i wydania w zbiorze "Dramatik aus Polen", niektóre były wystawiane poza granicami Polski.
Z "Nowych Sztuk" bardzo chętnie korzystają teatry amatorskie. Na życzenie nauczycieli i instruktorów rozsyłane są do szkół, klubów i domów kultury w całej Polsce.

powrót