Mamy dzisiaj: czwartek, 08 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2015-10-08
Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza na czytanie

"Dramat w akcji, czyli czytanie nowej dramaturgii" odbędzie się w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora dzisiaj (8.10) w ramach projektu edukacyjnego "TEATR. Poczuj to!".

Po przeczytaniu tekstu Philippe'a Dorina, które rozpocznie się o godz. 17, zaplanowano rozmowę z reżyserką Martyną Majewską i aktorami teatru.

Aktorzy teatru "Lalek" przeczytają opolanom tekst "Zimową porą mróz jak cztery psy w nogach i rękach zatapia kły" autorstwa Philippe'a Dorina. Za reżyserię odpowiada Martyna Majewska, ceniona przedstawicielka teatru lalek młodego pokolenia.

W czytaniu wezmą udział aktorzy Opolskiego Teatru Lalki i Aktora: Karolina Gorzkowska, Elżbieta Żłobicka, Kuba Kowalczyk oraz gościnnie Piotr Zakrzewski (muzyka na żywo).

Sztuka Dorina to poetycki tekst o budowaniu relacji w rodzinie, o trudnej sztuce dojrzewania i wymaganiach, które każdemu z nas stawia życie. To rozmowa z młodymi ludźmi o tym, jak ważne jest poszukiwanie porozumienia i budowanie świata wartości. To jednocześnie jedna z nielicznych pisanych współcześnie sztuk, w których podkreślana jest waga hierarchii w rodzinie. Wydarzenia w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora przegapić nie mogą miłośnicy teatru, współczesnej dramaturgii i aktorstwa.

Po przeczytaniu tekstu odbędzie się rozmowa z reżyserką i aktorami. Spotkanie w teatrze przeznaczone jest dla osób, które skończyły 14 lat. Początek o godz. 17. Wstęp wolny.

OTL_LOGO.jpg

Opis sztuki w Internetowym Katalogu Współczesnych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży

źródłopowrót