Mamy dzisiaj: czwartek, 08 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2015-08-28
Trzynasta realizacja „Na arce o ósmej” Ulricha Huba

12 września Opolski Teatr Lalki i Aktora rozpocznie sezon premierą „Na arce o ósmej” Ulricha Huba w reżyserii Mariána Pecko. Będzie to już trzynasta w Polsce realizacja tego wybitnego tekstu oraz druga w interpretacji słowackiego reżysera. Oto, co o zbliżającej się premierze powiedział nam artysta:

Marián Pecko: „Zaproponowałem Krystianowi Kobyłce kilka tekstów, a wśród nich był „Na arce o ósmej”, który najbardziej przypadł mu do gustu. Jego wybór bardzo mnie ucieszył, ponieważ to utwór mądry i dowcipny zarazem. Już raz go realizowałem – w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Wtedy wybrałem formę małego „teatrzyku” z maskotkowymi lalkami pingwinów. Opolska inscenizacja będzie dużo większa, w całości zagrana w żywym planie.

Interpretując dramat Ulricha Huba skupiłem się na pozycji wyjściowej głównych bohaterów. Te pingwiny żyją w odosobnieniu, na końcu świata, który w ich opinii jest nieciekawy i nie ma im wiele do zaoferowania. Przypominają trochę smutnych klaunów, trochę bezdomnych, społecznych odrzutków. Zagrają ich starzy i starsi aktorzy, którym zostało niewiele do emerytury. Będą mówili słowami Huba o wątpliwościach związanych z istnieniem Boga, o oczekiwaniu na coś ciekawego, co ich w życiu spotka, a także o lojalności, potrzebie przyjaźni i miłości.”


"Na arce o ósmej"

autor Urlich Hub

reżyseria i scenografia Marián Pecko

muzyka Robert Mankovecký

asystentka reżysera Dorota Bator


OBSADA:

Barbara Lach

Mariola Ordak-Świątkiewicz

Jan Chraboł

Andrzej Mikosza

Tomasz Szczygielski


Opolski Teatr Lalki i Aktora

Premiera 12 września 2015

 

Bardzo nas ta zapowiedź zaintrygowała i nie możemy doczekać się premiery! Jednocześnie zapraszamy do lektury tekstu, który ukazał się w 26 zeszycie „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”.

OTL_LOGO.jpg

Opis sztuki w Internetowym Katalogu Współczesnych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży


powrót