Mamy dzisiaj: wtorek, 06 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2015-01-21
IV konkurs dramatopisarski dla młodych autorów

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu ogłasza czwartą edycję Konkursu na Miniaturę Teatralną. To propozycja dla młodych twórców między 15 a 19 rokiem życia.

Organizatorom Konkursu zależy na zainteresowaniu młodzieży twórczością dramatopisarską i zachęceniu do spróbowania własnych sił w tej ciekawej, ale i trudnej dziedzinie sztuki. Tematyka utworów jest dowolna, a forma miniatury mobilizuje do skrótu, zastosowania metafory, a także pracy nad warsztatem.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w Konkursie zawiera regulamin - regulamin do pobrania

Organizatorzy zapewniają promocję i wspieranie początkujących autorów.

Laureaci trzech pierwszych edycji Konkursu mieli już możliwość zaprezentowania swoich tekstów większemu gronu odbiorców zarówno podczas 24. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu, w trakcie Warsztatów Dramatopisarskich w Obrzycku, na które, w ramach nagrody, otrzymali specjalne zaproszenie, jak i podczas slamów dramatopisarskich Światowego Kongresu ASSITEJ w maju 2014. Wybrane miniatury były również prezentowane w cyklu Scena Czytana 2014, w comiesięcznych spotkaniach z nową dramaturgią dla młodzieży proponowanych przez Centrum Sztuki Dziecka na Scenie Wspólnej w Poznaniu.

Laureaci IV edycji Konkursu zostaną zaproszeni do udziału w 24. Warsztatach Dramatopisarskich w Obrzycku prowadzonych przez uznanych dramaturgów, reżyserów, teoretyków i praktyków teatru.

Wybrane z poszczególnych edycji Konkursu utwory zostaną opublikowane w roku 2015 w specjalnym suplemencie do Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży.

Terminy: zgłaszanie tekstów do 20 marca, rozstrzygnięcie konkursu do 13 kwietnia 2015.

Kontakt:

Zbigniew Rudziński, zrudzinski@csdpoznan.pl,

Izabella Nowacka, inowacka@csdpoznan.pl

tel. 61 646 44 75powrót