Mamy dzisiaj: wtorek, 06 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2014-06-12
Czerwcowa premiera w BTL'u


Jak Matołusz poszedł szukać Olbrzyma 

             

autor: Tankred Dorst i Ursula Ehler

autor przekładu: Katarzyna Pacześniowska-Renner

reżyseria: Jacek Malinowski

scenografia: Giedrė Brazytė (Litwa)

muzyka: Antanas Jasenka (Litwa)


Obsada:

Małgorzata Płońska, Eliza Krasicka, Barbara Muszyńska, Łucja Grzeszczyk, Piotr Damulewicz, Zbigniew Litwińczuk, Jacek Dojlidko, Artur Dwulit, Błażej Piotrowski, Mirosław Janczuk


Białostocki Teatr Lalek

Premiera 15 czerwca 2014

 

"Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma" to prościutka i pełna humoru opowieść o tym, że dobro zawsze zwycięża. Owa banalna, można by rzec, życiowa prawda została przez autorów odziana w niezwykle barwną i pełną zaskakujących zwrotów akcji opowieść.

Poznajcie Matołusza, uroczo naiwnego, dobrodusznego piekarczyka, podkochującego się skrycie w pięknej Królewnie. A oto i Jędrek - pyszałkowaty typek, który nie cofnie się przed niczym na swojej nieuczciwej drodze do sukcesu. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawia się możliwość zdobycia zamku i ręki pięknej królewny w zamian za pokonanie Olbrzyma, bez jakichkolwiek skrupułów postanawia poświęcić niczego nie podejrzewającego Matołusza i nakarmić nim przeraźliwego stwora. Czy jednak spryt i przebiegłość wystarczą? Czy właśnie te cechy zostaną wynagrodzone? Czy może jednak stanie się zupełnie inaczej?

Po odpowiedź zapraszamy do Białostockiego Teatru Lalek, na mądre, pełne ciepła oraz niezwykłego humoru przedstawienie dla widzów w wieku od pięciu do stu pięciu lat.


btl_logo.jpg 

źródło

Opis sztuki w Internetowym Katalogu Współczesnych Sztuk dla Dzieci i Młodzieżypowrót