Mamy dzisiaj: wtorek, 06 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2014-03-12
Prapremiera w Gorzowie Wielkopolskim

ONY…

Marta Guśniowska

reżyseria i scenografia - Alina Moś-Kerger

Bartosz Bandura

Beata Chorążykiewicz

Joanna Ginda

Marta Karmowska (gościnnie)

Jan Mierzyński

Artur Nełkowski

Kamila Pietrzak – Polkiewicz

Krzysztof Tuchalski

 

Prapremiera 27 marca

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

 

"Ony" to historia młodego chłopca uwikłanego w skomplikowaną sytuację rodzinną, zagubionego w fałdach własnej wyobraźni. Tytułowy Ony, w towarzystwie poznanej po drodze Księżniczki, przemierza świat w poszukiwaniu swojego ojca. Na drodze chłopca staje ponad 50 bohaterów: prawdziwych i wymyślonych, ludzi, zwierząt i przedmiotów.

Porywający, błyskotliwy tekst Marty Guśniowskiej zachwyca plastyczną fabułą, dowcipem, filozoficznymi rozważankami na tematy wszelakie.

"Ony" to coś więcej, niż sztuka dla dzieci - twierdzi Alina Moś-Kerger, reżyserka gorzowskiej inscenizacji. - To opowieść dla młodych ludzi u progu dorosłości, wymagająca od nich wysiłku intelektualnego i umiejętności rozszyfrowywania zaskakujących gierek słownych. Dlatego koncepcja naszego spektaklu również będzie temu podyktowana: zrobimy przedstawienie, które widzowie różnych pokoleń będą mogli odczytywać na różnych płaszczyznach.

Marta Guśniowska otrzymała za sztukę "Ony" nagrodę w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży w 2013 roku. Gorzowska inscenizacja to prapremiera światowa tego tekstu.

gorz__w.jpg

źródło

Opis sztuki w Internetowym Katalogu Współczesnych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży

logo_male_fb.png

 powrót