Mamy dzisiaj: wtorek, 06 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2014-03-12
"Wąż" w Toruniu

 

autorka: Marta Guśniowskawaz_baj__pomorski.jpg

reżyseria: Ireneusz Maciejewski

scenografia: Barbara Guzik

choreografia: Ewelina Ciszewska

muzyka: Mateusz Orłowski

Spektakl dla dzieci od lat 5

 

Obsada:

 Anna K. Chudek, Dominika Miękus, Edyta Soboczyńska, Andrzej Korkuz, Krzysztof Parda, Jacek Pysiak, Andrzej Słowik, Mariusz Wójtowicz

 

Premiera: 23 marca 2014

Teatr Baj Pomorski w Toruniu

 

"Wąż" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego opowiada o nieodpartej potrzebie bycia takim, jak inni i o problemie braku akceptacji tych cech, które nas od innych wyróżniają, a także o sile przyjaźni, dla której nie istnieją bariery i ograniczenia.

Wąż czuje się bardzo dotknięty przez los. Nie może skakać, biegać, klaskać, ani nosić niczego pod pachą. Pewnego dnia, razem z chomikiem i gekonem, wyrusza w świat w poszukiwaniu lepszego życia. Jednak ani Wróżka Zębuszka, ani Magik, ani inne fantastyczne postaci nie są w stanie mu pomóc. W finale przedstawienia sam Bóg tłumaczy Wężowi, że cały świat został stworzony tak, by ludzie mogli się od siebie różnić i że każde istnienie w Jego boskiej perspektywie jest doskonałe. W końcu to, co nas różni, świadczy o naszej wyjątkowości i niepowtarzalności.

Spektakl w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego opowiada o nieodpartej potrzebie bycia takim, jak inni i o problemie braku akceptacji tych cech, które nas od innych wyróżniają, a także o sile przyjaźni, dla której nie istnieją bariery i ograniczenia.


źródło

 

Opis sztuki w Internetowym Katalogu Współczesnych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży

 

logo_male_fb.png

 powrót