Mamy dzisiaj: czwartek, 08 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2014-03-12
Premiera w łomżyńskim teatrze!

Baśń o Rycerzu bez Konia

Autor: Marta Guśniowska

Reżyseria: Jarosław Antoniuk

Scenografia: Eva Farkasova

Muzyka: Bogdan Szczepański

Obsada:

Beata Antoniuk

Eliza Mieleszkiewicz

Michał Pieczatowski

Tomasz Rynkowski


Premiera: 8 marca 2014

Teatr Lalki i Aktora w Łomży

 

Współczesna baśń Marty Guśniowskiej o nieszczęśliwym Rycerzu bez Konia i równie nieszczęśliwym Koniu bez Rycerza, którzy wędrując przez świat szukają siebie nawzajem, to historia pełna humoru i niespodziewanych zwrotów akcji. W opowieści nie wszystko toczy się jak to w bajkach bywa. Obok Rycerza i Konia pojawią się w niej uwięziona w wieży królewna, źli rozbójnicy, mała myszka, czarodziejka z magiczną kulą i straszny smok, przy czym ich przymiotów nie należy traktować do końca serio. Opowieść z morałem, a przesłanie, jakie niesie spektakl jest ważne, bez względu na wiek - „kiedy w coś wierzysz tak jak należy - to wiedz, że spełniają się sny”.

Dowcipne żonglowanie baśniowymi motywami i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że choć jest to bajka dla młodych widzów, śmiać się będą także dorośli.

Spektakl utrzymany jest w stylistyce barokowej z marionetkami w roli głównej, z przepiękną scenografią i kostiumami z epoki według projektu słowackiej artystki Ewy Farkašovej oraz muzyką Bogdana Szczepańskiego.

W przedstawieniu zobaczymy czworo aktorów łomżyńskiej sceny: Beatę Antoniuk, Elizę Mieleszkiewicz, Michała Pieczatowskiego oraz Tomasza Rynkowskiego.

Spektakl premierowy w sobotę 8 marca /tylko na zaproszenia/. Wszyskich, którzy chcą poznać losy Rycerza zapraszamy do teatru od wtorku oraz w kolejną niedzielę 16 marca.

omza1.jpg

źródło

 

Opis sztuki w Internetowym Katalogu Współczesnych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży

 

logo_male_fb.pngpowrót