Mamy dzisiaj: czwartek, 08 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2014-02-25
BTL w Internetowym Teatrze TVP

Internetowy Teatr TVP"Internetowy Teatr TVP dla szkół" realizowany jest od 29 października 2012 roku. Główną ideą programu jest dotarcie z kulturą i sztuką do masowej młodej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego internetu. - Od początku działania Internetowego Teatru TVP dla szkół dbamy, by nie był on zamiast wizyt w żywym teatrze, ani też zamiast inscenizacji Teatru Telewizji - podkreśla TVP. - Nie jest także kompilacją tych dwóch form. Przeciwnie: ma rozbudzać apetyty młodych widzów i ich wychowywać.

Tym działaniom podporządkowane są plany rozwoju na rok 2014. Telewizja planuje kontynuację bezpłatnych kodowanych pokazów dla uczniów szkół w całej Polsce. Pierwszy z nich odbędzie się już w styczniu, następne, z wakacyjną przerwą, w każdym miesiącu. TVP zapowiada realizację 17 kodowanych transmisji internetowych.

Projekt ma również poszerzyć grupę odbiorców o podopiecznych dziecięcych hospicjów oraz o uczniów szkół polskich poza granicami kraju. Kontynuowany będzie także konkurs Internetowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych, który spotkał się z ogromną zainteresowaniem wśród pedagogów i wielkim uznaniem w środowisku twórców i artystów.


26 lutego 2014 o godz. 11.30 iTeatr TVP pokaże spektakl Białostockiego Teatru Lalek - będzie to Szpak Fryderyk w reż. Jacka Malinowskiego.

Czas trwania: ok. 45-50 min.

Przerwa: brak

Grupa docelowa: dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych

Fot_Bartek_Warzecha_DSC2665.jpg

więcej o spektaklu

źródło

Opis sztuki w Internetowym Katalogu Współczesnych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży

logo_male_fb.png

 powrót