Mamy dzisiaj: wtorek, 06 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2013-12-11
"Bajka i Majka" Maliny Prześlugi

BAJKA I MAJKA

Malina Prześluga

Teatr WARSawy

Reżyseria: Eliza Borowska
Scenografia: Maciek Kossowski
Muzyka: Tomek Januchta

Obsada:

 Eliza Borowska
Borys Jaźnicki
Michał Napiątek

 dla dzieci 4-9 lat


 

Co łączy Pchłę Majkę , Misia Stefana i Komara Ryszarda? 
Przyjaźń, miłość, przygoda, siostrzano- braterskie utarczki i … pewne zdarzenie. Mała Pchła postanawia zaryzykować i pomimo zakazu brata skoczyć na „śliczne, smaczne, różowe zwierzątko”. Co spotka ją potem i jakie będą tego konsekwencje? Czy znajdzie w atrakcyjnym pluszaku to, czego oczekiwała? Czy nie skusi jejtaniocha i atrakcyjność zewnętrzna. Czy podróż po dalekich krainach, pełna przygód i niebezpieczeństw skończy się powrotem do domu? A tam, czy będzie czekał Brat?
Spektakl dla dzieci małych i tych całkiem dużych na podstawie bajki Maliny Prześlugi. Zapraszamy do krainy wyobraźni, małych problemów i tych całkiem dużych, których rozwiązanie wcale nie jest takie łatwe, a mała Pchła jest po prostu mała dziewczynką.
 

W "Bajce i Majce" mamy więc pełno niebezpieczeństw, którym mała Majka dzielnie stawia czoła dzięki krzepiącej myśli, że gdzieś jest jej brat, który bardzo by jej się przydał na miejscu. Myśl o nim daje jej duże poczucie bezpieczeństwa i wskazuje kierunek jej działań – żeby znowu być razem i jeść śniadanie na jamniku. Całe szczęście wszystko dobrze się kończy dzięki odwadze i determinacji Majki.
Ula Jankowska


PLAKAT_bajka_i_majka.jpg

 

źródło


logo_male_fb.png 

 powrót