Mamy dzisiaj: wtorek, 06 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2013-09-18
Teatr Zagłąbia zaprasza na premierę


Malina Prześluga – "Najmniejszy bal świata"


Teatr Zagłębia w Sosnowcu

reżyseria: Aneta Głuch – Klucznik

scenografia: Aleksander Maksymiak

muzyka: Tomasz Łuc

 

Obsada:net_bal_fb_wall_225x300.jpg

Agnieszka Bałaga – Okońska / Królowa Malusia, Ciarka 1

Maria Bieńkowska / Gęsia Skórka

Beata Deutschman / Oczko w Rajstopie, Zegarek

Edyta Ostojak / Królewna Migawka

Michał Bałaga / Pokurcz

Piotr Bułka / Król Maciupek, Lis, Ciarka 3

Przemysław Kania / Pan Przechodzień, Ciarka 2

Krzysztof Korzeniowski / Komar

 

Inspicjent: Katarzyna Giżyńska

Sufler: Ewa Żurawiecka


spektakl dla dzieci w wieku 6-11 lat
premiera: 21.09.2013

 

Zanim rozpocznie się bal, widzowie zarówno mali jak i duzi, wraz z bohaterką sztuki – Królewną Migawką będą musieli udać się w niebezpieczną podróż po … gigantycznej nodze. Wszystko po to by nauczyć się trudnej sztuki dziękowania i przepraszania, tolerancji wobec innych oraz by dowiedzieć się jak ważna jest rodzina i przyjaźń.

„Najmniejszy bal świata” autorstwa Maliny Prześlugi, młodej kulturoznawczyni, absolwentki Laboratorium Dramatu, zdobywczyni nagród i wyróżnień w kilku edycjach Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka, to sztuka, która bez moralnego zadęcia i natrętnego dydaktyzmu wprowadza młodego widza poprzez użycie słownych gier w bajkowe światy, których analogie można odnaleźć w otaczającej nas rzeczywistości.

Na deski Teatru Zagłębia przeniesie ją reżyserka i aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek, Dziekan Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu Aneta Głuch – Klucznik. W jej adaptacji „Najmniejszego balu świata” widzowie będą mieli okazję zobaczyć elementy popularnego w Czechach „czarnego teatru”.

Przyszłych widzów, jak to bywa na prawdziwych balach, zapraszamy do przyjścia w kostiumach balowych.

Najchętniej wysłałabym rodziców w kosmos, pomyślała Migawka, i tak też zrobiła. A potem musiała sobie poradzić z kilkoma wyzwaniami. Niełatwo być rodzicem, prawda? Jak sprostać wymaganiom tej coraz większej istoty, która wcale nie rozumie, że staramy się ją wychować. Wychować, właśnie, czasem wydaje się, że to dzieci wychowują rodziców. A może jest to wspólna droga, którą musimy przejść, i podczas której obydwie strony muszą się wiele nauczyć? Dlaczego zakładać, że tajemną wiedzę posiedli tylko dorośli? 

 

Opis sztuki w Internetowym Katalogu Współczesnych Sztuk Teatralnych dla Dzieci i Młodzieżypowrót