Mamy dzisiaj: wtorek, 06 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2013-05-10
Czytanie sztuki Marty Guśniowskiej

Wiecznie wkurzony Wąż czyli czytajmy dzieciom sztuki teatralne

 

Już w sobotę 11 maja w samo południe na tle soczystozielonej ściany w Galerii Labirynt Czytelnia Dramatu zaprezentuje się w nowej odsłonie – w wersji dla najmłodszych.

Performatywne czytanie sztuki „Wąż” Marty Guśniowskiej w reżyserii Daniela Arbaczewskiego zapoczątkuje nową ścieżkę działań Czytelni, znanej już z prezentacji współczesnego dramatu dla nieco większych odbiorców.

Czytelnia Dramatu Dzieciom to raczkujący projekt mający na celu promocję i upowszechnianie współczesnej dramaturgii skierowanej do dzieci i młodzieży.

Marta Guśniowska w swojej sztuce snuje historię wkurzonego Węża, który nie może pogodzić się ze swoją fizjonomią, jak to wąż – nie ma przecież kończyn. Powoduje to w nim rozpacz, a jego oddanych przyjaciół popycha do próby ratunku. Razem wyruszają na poszukiwanie rąk i nóg dla przyjaciela, spotykając na swojej drodze przedziwne i fascynujące postaci. Czy Wąż otrzyma upragnione kończyny? Czy przyjaciele wyratują go z opresji? Czy będzie wreszcie szczęśliwy?

 

Na te pytania odpowiedz już w najbliższą sobotę o 12:00 w Galerii Labirynt przy ul. Popiełuszki 5 w Lublinie. Zapraszamy dzieci w każdym wieku i dorosłych, nawet bez dzieci!

W_______ma___y.jpg


Informacje o wydarzeniu:

Czytelnia Dramatu Dzieciom

"Wąż" Marty Guśniowskiej

reż. Daniel Arbaczewski
czytają: Celestyna Kostrubiec, Anna Stańczyk, Magda Sierocińska, Łukasz Wójtowicz, Adrian Krać


11 maja 2013 g. 12:00
Galeria Labirynt ul. Popiełuszki 5, Lublin

Wstęp: 5zł (jedno dziecko), 7 zł bilet rodzinny; opiekun wstęp wolny

 

źródło


Sztuka została nagrodzona w 23. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.


Opis sztuki w Internetowym Katalogu Współczesnych Sztuk Teatralnych dla Dzieci i Młodzieżypowrót