Mamy dzisiaj: czwartek, 08 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2013-04-22
Wrocław. Czytanie Jarosława Jakubowskiego


“Wielka podróż Malinowego Królika” Jarosława Jakubowskiego


SŁUCHAJ! 28 kwietnia 2013 r., godz. 13.00


opieka reżyserska: Katarzyna Donner

muzyka: SzaZa


Wrocławski Teatr Lalek

pl. Teatralny 4

50-051 Wrocław

 

czytają: Aneta Głuch-Klucznik, Agata Kucińska, Józef Frymet, Krzysztof Grębski, Radosław Kasiukiewicz, Sławomir Przepiórka, Marek Tatko


Dzięki tej sztuce Jarosław Jakubowski, uznany dramatopisarz, poeta i prozaik, daje się poznać jako autor tekstów dla dzieci. Tytułowy Malinowy Królik, choć niezwykle zapracowany, wciąż cierpi na brak pieniędzy. Na prośbę przyjaciela, podejmuje odważną próbę wyrwania się z błędnego koła codzienności, bierze urlop i wyrusza do lasu. Na swojej drodze spotyka wiele niezwykłych postaci, a wśród nich Lejdi Jagę, w której się zakochuje. W finale Lejdi Jaga i Malinowy Królik biorą ślub i z tej okazji otrzymują osobliwy prezent...

„Wielka podróż Malinowego Królika” to zabawna refleksja o absurdach współczesnego świata, opowieść o tym, czy ucieczka z błędnego koła jest w ogóle możliwa.


Sztuka została wyróżniona w XXII konkursie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.


  • Katarzyna Donner – reżyserka teatru lalek, artystka i instruktorka tańca w powietrzu, performerka i pedagog cyrku. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim i Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Prowadzi szkołę FRU – regularne zajęcia z powietrznych technik cyrkowych dla dzieci i dorosłych.
  • SzaZa duet Paweł Szamburski / Patryk Zakrocki. Aktywni współtwórcy i animatorzy warszawskiej sceny niezależnej. Tworzą muzykę dla teatru, filmu, kina niemego, tańca współczesnego. Za pomocą klarnetu i skrzypiec, głosu, analogowych efektów zapętleń oraz delikatnych przetworzeń, muzycy oswobadzają zarówno scenę, jak i widownię, z krępujących reguł oraz sztywnych kulturowych konwenansów. Czasem ich występy przybierają formę groteski, zabawy, performance, czasem niezwykle poważnej i głębokiej wypowiedzi muzycznej, pozostającej jednak zawsze w interakcji z publicznością.


sluchaj_wroclaw.jpg

 

źródło

Opis sztuki w Internetowym Katalogu Współczesnych Sztuk Teatralnych dla Dzieci i Młodzieży

 powrót