Mamy dzisiaj: wtorek, 06 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2013-03-12
Wrocław. Czytanie Maliny Prześlugi

Wrocław. Czytanie Maliny Prześlugi

Sztukę dla dzieci "Jak jest" przeczytają dziś aktorzy Teatru Polskiego w ramach "Czynnych poniedziałków".


Agata Skowrońska o "Jak jest":

"Jak jest" Maliny Prześlugi to poetycka opowieść o docieraniu do sensu istnienia, o świadomości siebie jako człowieka. Upostaciowione części ciała w humorystyczny sposób odkrywają życie wraz z głównym bohaterem - "JA". Przez pryzmat tej sztuki możemy spojrzeć na świat trochę szerzej, odkryć szacunek do życia i samego siebie.

Malina Prześluga - autorka sztuk teatralnych i teksów piosenek. Laureatka licznych nagród, m.in. wyróżnienia za sztukę Najmniejszy bal świata w XX edycji Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży (2009), głównejnagrody za sztukę Jak jest w XVIII edycji Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży (2007). Wyróżnienie w konkursie Sztuka Monologu za monodram Stephenie Moles dziś rano zabiła swojego męża, a potem odpiłowała mu prawą dłoń zaowocowało realizacją monodramu w Laboratorium Dramatu w 2010 roku. Na koncie ma teksty piosenek m.in. do spektakli w reż. Roberta Jarosza: Dudi bez piórka w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu (2010) i Kot w butach w Teatrze Groteska w Krakowie (2008). W Teatrze Animacji w Poznaniu zrealizowana została sztuka Najmniejszy bal świata (reż. Janusz Ryl-Krystianowski, 2010), a na antenie Radia Merkury Bajka o starej babci i molu Zbyszku (reż. Andrzej Ciborski, 2009).

Agata Skowrońska - aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu i Teatru Ad Spectatores, znana z ról m.in. w Tęczowej Trybunie 2012 w reżyserii Moniki Strzępki, Wszystkim Zygmuntom między oczy!!! w reżyserii Marka Fiedora czy Don Juan wraca z wojny w reżyserii Gadiego Rolla. Od lat zaangażowana w pracę artystyczną i edukacyjną z dziećmi.

12.03.2013 / godz. 11:00 / Scena Kameralna

Malina Prześluga - "Jak jest"

reżyseria - Agata Skowrońska

czytają: Bożena Baranowska, Monika Bolly, Aldona Struzik, Marian Czerski, Jakub Giel, Rafał Kronenberger, Michał Wielewicki (gościnnie)


jak_to_jest_czytanie.jpg

źródłopowrót