Mamy dzisiaj: czwartek, 08 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2013-01-11
Premiera "Baśni o grającym imbryku" Marty Guśniowskiej

Centrum Sztuki "Impart"

Marta Guśniowska
Baśń o grającym imbryku

premiera: 13.01.2013

reżyseria: Edward kalisz
Muzyka: Paweł Głosz
Scenografia, lalki: Małgorzata Bakalarska

występują: Anna Skubik, Arkadiusz Cyran

z materiałów Centrusz Sztuki Impart:
Autorką sztuki jest dramaturg Marta Guśniowska, wielokrotna laureatka Konkursu na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży. Jej "Baśń o grającym Imbryku" to pełna humoru i zabawnych sytuacji opowieść o Kowalu i jego przyjaciołach, Koniu i Końskiej Musze.

 

«Dzięki tytułowemu Imbrykowi i czarom Wróżki życie Kowala zmienia się na lepsze, lecz w trakcie tych zmian uświadamia on sobie, gdzie jest jego prawdziwe miejsce i co daje mu szczęście. Prowadzi to do morału, że każdy z nas jest stworzony do wykonywania pracy, którą potrafi najlepiej i która daje mu najwięcej radości. Nieprawdą jest natomiast, że tam jest dobrze, gdzie nas nie ma.

 

Przedstawienie prezentowane jest w konwencji teatru lalek, a aktorzy nie kryją się z tym, że wyczarowując bajkę, wcielają się w poszczególne postaci. Lalki podobne do Muppetów, wykonane przez Małgorzatę Bakalarską, są głównymi bohaterami tej historii. Aktorzy wraz z dziećmi wyczarowują magiczny świat baśni. Spektakl adresowany jest do dzieci od trzech i pół do ósmego roku życia, ale twórcy przekonują, że na pewno zaciekawi także starsze dzieci, a nawet dorosłych. Spektakl reżyseruje Edward Kalisz, aktor Wrocławskiego Teatru Współczesnego. W główne role wcielają się Arkadiusz Cyran, współpracujący z teatrem Ad Spectatores, i znana wrocławskiej publiczności z fenomenalnych monodramów Anna Skubik.»

 

"Lepszy los kowala - premiera w Centrum Sztuki "Impart""
Ewa Orczykowska
Gazeta Wyborcza - Wrocław online

 link do sztuki w katalogu: http://nowesztuki.pl/?nodeid=14&sar_id=311

 powrót