Mamy dzisiaj: wtorek, 06 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2011-11-23
Nowe sztuki na KON-TEKSTACH


NOWE SZTUKI NA KON-TEKSTACH


thumb2_4_3436_0.jpg

W ramach 5. Międzynarodowego Festiwalu KON-TEKSTY, promującego współczesną dramaturgię dla dzieci i młodzieży, który odbył się w Poznaniu w dniach 14 - 19.11.2011 mieliśmy okazję obejrzeć aż pięć spektakli zrealizowanych w oparciu o teksty opublikowane w Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży:

No Coś Ty ( Teatru Animacji z Poznania, na podstawie sztuki Anety Wróbel-Wojtyszko i Adam Wojtyszko Historia pewnego przedmiotu, opublikowanej w z. 30 z 2010 r.)

Stój! Nie ruszaj się! (Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitmana z Bielsko Białej, na podstawie sztuki Philippe Dorina o tym samym tytule w tłumaczeniu Ewy Umińskiej, opublikowanej w z. 26 z 2008 r.)

Szpak Fryderyk (Wydziału Lalkarskiego Wrocławskiej PWST, na podstawie sztuki Rudolfa Herfurtnera, o tym samym tytule w tłumaczeniu Lilii Mrowińskiej-Lissewskiej, opublikowanej w z. 20, z 2004 r.)

W moim domu z papieru tworzę wiersze na płomieniu (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, na podstawie sztuki Philippe Dorina o tym samym tytule w tłumaczeniu Ewy Umińskiej, opublikowanej w z. 20, z 2004 r.)

Janosik. Naprawdę prawdziwa historia (Teatr Lalka w Warszawie na podstawie sztuki Michała Walczaka o tym samym tytule opublikowanej w z. 30. z roku 2010)

Cieszymy się niezmiernie, że tak wiele teatrów w Polsce sięga po nasze zeszyty i dzięki praktycznemu wykorzystywaniu tekstów w nich zawartych, przyczynia się do rozpowszechniana nowej dramaturgii, zarówno tej rodzimej, jak i zagranicznej.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne realizacje.powrót