Mamy dzisiaj: wtorek, 06 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2011-11-05
Scena Czytana - jesień 2011

Scena Czytana
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu


Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza na spotkania z nową, polską dramaturgią dla młodzieży. Performatywne czytania to zaproszenie do dyskusji na ważne i trudne tematy w której, obok młodzieży, udział wezmą: autorzy, reżyserzy i zaproszeni goście.


7 listopada 2011

Robert Jarosz
W brzuchu wilka

Reżyseria:
Waldemar Raźniak

Obsada:
Irena Dudzińska, Oriana Soika, Marta Szumieł, Piotr B. Dąbrowski, Paweł Siwiak

Wilk:

(...) W brzuchu Wilka jest zamek królewski. W brzuchu Wilka są domy, drogi, lasy, jeziora. W brzuchu Wilka latają ptaki i rosną kwiaty. W brzuchu Wilka są groby ludzi, których wilk cenił. W brzuchu Wilka jest wszystko to, co Wilk połknął. W brzuchu Wilka jest nawet dobry myśliwy, który Wilka zastrzelił i rozpruł mu brzuch. Gdy rozpruł brzuch, ujrzał piękne wnętrze Wilka i zachwycił się nim. Wszedł do środka i zszył brzuch od wewnątrz. Czerwony Kapturek w brzuchu Wilka jest księżniczką, a Babcia królową matką. Bo Wilk jest miłością wzgardzoną, niedoskonałą. Stąd chwilowe przypadłości: zgaga, czkawka i inne obstrukcje.


Tekst otrzymał główną nagrodę w XXII Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.


14 listopada 2011


Malina Prześluga Stopklatka

Obsada: Łukasz Chrzuszcz

Chłopak:

(...) A wy czekaliście aż przyjdę, no i jestem. Ta-dam! Tak mnie sobie wyobrażaliście? W takiej bluzie? Takie się teraz nosi, bo nie wiem? Przyniosłem tu jeszcze kilka innych, bo to ważne, żebym wyglądał tak ja wy teraz. Mogę założyć tę albo tamtą, spoko. Chcę wam się podobać. Chcę, żebyście mnie lubili, chce być taki jak wy. Nie wiem, jak się teraz chodzi, ale się staram, nie? (...)

Mogę być takim błaznem. (...) Albo zrobić moonwalk Michaela. Albo robot dance. Pewnie, że wolałbym postrzelać, walnąć double headshota czy coś, ale jesteśmy w teatrze, nie?


Tekst otrzymał wyróżnienie w XXII Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.Czytania odbędą się w Galerii Teatru Polskiego (ul. 27 grudnia 8/10)

Gimnazjalistów zapraszamy na godzinę 17:00, a licealistów - na godz. 19:00

Po każdym czytaniu zapraszamy na dyskusję z autorem i reżyserem, którą poprowadzi Paweł Gałkowski z Instytutu Kulturoznawstwa UAM.

Liczba miejsc ograniczona - konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc!

UWAGA! 21.XI odbędzie się trzecia odsłona projektu - szczegóły niebawem!


kurator projektu: Barbara Małecka
konsultant merytoryczny: Zbigniew Rudziński
producent: Wojciech Nowak

Rezerwacje i szczegółowe informacje: bmalecka@csdpoznan.plpowrót