Mamy dzisiaj: wtorek, 06 grudnia 2022
 
 Znajdź w katalogu
Autor sztuki:
Tytuł sztuki:


Aktualność
2011-04-04
Warszawskie Spotkania Teatralne

1 kwietnia rozpoczną się [30.]/31. Warszawskie Spotkania Teatralne, jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce. Podczas tegorocznej edycji zainicjowane zostaną Małe Warszawskie Spotkania Teatralne, a w nich wiele wydarzeń wywodzących się z Poznania.

W przeglądzie najważniejszych przedstawień dla dzieci na siedem tytułów znalazły się trzy realizacje poznańskich teatrów ATOFRI (Słoń Trąbibombi, Pan Satie) i Studia Teatralnego BLUM (Ty i ja), dwa kolejne (Na Arce o ósmej, Pod-Grzybek) to inscenizacje sztuk nagrodzonych w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka od 25 lat. Wartościowe sztuki wyłonione w konkursie i dodatkowo pozyskane publikujemy w zeszytach Nowych Sztuk, które będzie można zakupić podczas MWST, wraz z premierowym 31. numerem, wzbogaconym o dodatek w postaci "Bajek" Maliny Prześlugi. Co więcej, będzie można wysłuchać tych tekstów w ramach imprez towarzyszących. Centrum Sztuki Dziecka jest partnerem festiwalu i współorganizuje, adresowaną do młodzieży, prezentację w formie Sceny Czytanej dramatów: „Derby" Piotra Bulaka, „Pacamambo" Wajdi Mouawandy oraz „Szczurzysyn" Roberta Jarosza; w znakomitej obsadzie. Natomiast Malina Prześluga zapozna dzieci ze swoimi przewrotnymi bajkami podczas Bajkoczytani .

Temat tabu w sztuce dla młodych odbiorców podjęty zostanie na konferencji „Ci... to temat nie dla dzieci" , która odbędzie się 6 kwietnia w Instytucie im. Zbigniewa Raszewskiego. Wśród osób zaproszonych do dyskusji nie zabraknie twórców i teoretyków teatru dla dzieci z Poznania m.in. Jerzego Moszkowicza, Alicji Morawskiej-Rubczak (kuratorki MWST), Katarzyny Pawłowskiej, Lucyny Winkiel.Organizatorem [30.]/31. Warszawskich Spotkań Teatralnych jest Instytut im. Zbigniewa Raszewskigo w Warszawie

powrót